bez-kategorii

Dlaczego kostka brukowa robi się biała?

Kostka brukowa jest stale narażona na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak deszcz, wiatr czy śnieg. Z tego względu często pojawiają się na niej nieestetyczne plamy i osady. Istotne jest więc dbanie o jej odpowiednią pielęgnację. Jednak, aby uzyskać oczekiwany efekt czyszczenia, należy zainwestować w odpowiedni środek myjący dopasowany do typu zabrudzeń. Jeśli na Twojej kostce pojawił się nieestetyczny, biały nalot i chcesz dowiedzieć się, jak go skutecznie usunąć, zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

Dlaczego kostka brukowa robi się biała?

Biały nalot na kostce, czyli wykwit wapienny, powstaje w wyniku tzw. dojrzewania betonu. Tworzenie się takiej warstwy to proces bezpośrednio związany z produkcją elementów betonowych, powstających dzięki metodzie wibroprasowania. Proces ten składa się z dwóch etapów, w czasie których betonową mieszankę poddaje się wibracjom, a następnie prasowaniu z wibracją.

Tworzący się na powierzchni kostki biały nalot to po prostu węglan wapnia. Związek ten wytrąca się podczas karbonatyzacji wodorotlenku wapnia. Proces występuje zawsze w czasie mieszania cementu z wodą. Biały nalot na kostce brukowej może utrzymywać się od roku do kilku lat, w zależności od intensywności użytkowania nawierzchni i podejmowanych działań w zakresie pielęgnacji kostki.

Jak usunąć biały nalot na kostce brukowej?

Mimo że wykwity wapienne mają charakter przejściowy i zanikają podczas codziennego użytkowania kostki brukowej, to jednak nie każdy chce czekać. Niektórzy pragną jak najszybciej przywrócić bruk do stanu idealnego. Aby to zrobić, najlepiej sięgnąć po odpowiedni środek chemiczny. Należy jednak pamiętać, że dobór preparatu to niełatwe zadanie. Najlepiej sięgnąć po ten pochodzący od zaufanego producenta, bazujący wyłącznie na pewnych składnikach. Nie warto kupować tanich środków z niesprawdzonych źródeł, gdyż mogą stanowić poważne zagrożenie dla bruku oraz znacząco pogorszyć jego stan.

Czym usunąć biały nalot na kostce brukowej?

Aby usunąć wykwity wapienne z kostki brukowej, wystarczy zastosować nasz środek HeUs. Preparat powstał ze składników o silnych właściwościach czyszczących, dlatego doskonale radzi sobie nawet z najsilniejszymi zabrudzeniami. Ponadto jest w pełni bezpieczny dla bruku. Stosując go, możesz być pewien, że Twoja kostka szybko powróci do perfekcyjnego stanu. Dużą zaletę środka HeUs stanowi również fakt, iż jego użytkowanie przebiega w bardzo prosty sposób. Wystarczy rozcieńczyć go z wodą w odpowiednich proporcjach i nanosić na powierzchnię przy pomocy opryskiwacza lub szczotki. Efekt zastosowania środka widoczny jest naprawdę szybko!

Usuwanie białego nalotu z kostki przy pomocy środka HeUs

HeUs to jeden z najskuteczniejszych środków do usuwania białego nalotu z kostki brukowej ze względu na wiele zalet. Przede wszystkim gwarantuje szybkie i spektakularne efekty. Ponadto nie stanowi żadnego zagrożenia dla kostki – nie zmienia jej koloru ani nie powoduje nieestetycznych przebarwień. HeUs chwalony jest również za fakt, iż jego stosowanie przebiega bardzo łatwo. Należy jednak pamiętać, że zawsze podczas wykonywania oprysku tym środkiem zachodzi konieczność użycia rękawic i okularów ochronnych. Dodatkowo nie wolno wlewać preparatu HeUs do opryskiwacza nieprzeznaczonego do kwasów, gdyż urządzenie może ulec uszkodzeniu.

Warto zaznaczyć, że przy pomocy środka HeUs możesz usunąć nie tylko biały nalot z kostki, ale również pozostałości po saletrze, kamieniu moczowym, plamy z oleju i warstwy tlenu. Środek ten ma wiele zastosowań, a w naszym sklepie możesz kupić go w bardzo atrakcyjnej cenie. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą.

Jeśli masz pytania, jak usunąć biały nalot na kostce brukowej przy użyciu preparatu HeUs, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością przedstawimy Ci szczegółowe informacje o użyciu tego środka, odpowiemy na wszelkie pytania i rozwiejemy wszystkie wątpliwości. Zapewniamy, że dzięki naszemu preparatowi skutecznie pozbędziesz się białego nalotu z kostki. W razie pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji!

Porady eksperta