Kostka brukowa cieszy się ogromną popularnością. Wynika to z faktu, że jest nie tylko praktyczna, ale również estetyczna. Niestety, jej urok potrafi szybko zniknąć, gdy nawierzchnia pokrywa się zielonymi glonami. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na pozbycie się nieestetycznego nalotu. Chcesz je poznać? Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty!

Skąd się biorą glony na kostce brukowej?

Zadbana kostka brukowa robi wrażenie. Niestety, z czasem pojawia się na niej zielony, często oślizgły nalot. Zwykle można go dostrzec po okresie intensywnych opadów lub po podlewaniu rabat sąsiadujących z brukiem. Szczeliny pomiędzy kostką brukową w połączeniu z wilgocią i zacienieniem tworzą idealnie środowisko dla rozwoju glonów. Na tempo porastania bruku glonami ma wpływ także intensywność eksploatowania terenu wyłożonego kostką. Glony zwykle pojawiają się na obszarach mało użytkowanych. Należy zauważyć, że częściej można je dostrzec na ścieżkach w ogrodzie niż na podjeździe do garażu, z którego korzystamy praktycznie każdego dnia.
Gdy tylko zauważysz, że na nawierzchni pojawia się zielony nalot, postaraj się jak najszybciej zareagować. Pamiętaj, że lekceważąc te zmiany, trzeba liczyć się z tym, że bruk całkowicie straci swoje walory estetyczne i w pełni pokryje się zielonym osadem. Zatem co zrobić, gdy zauważymy glony na kostce brukowej? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej.

Glony na kostce brukowej – jak się ich pozbyć?

Zauważyłeś glony na kostce brukowej? Zastanawiasz się, jak pozbyć się ich szybko i skutecznie? Wiele osób decyduje się na mechaniczne usuwanie nalotu. Niestety, często nie przynosi to oczekiwanych rezultatów. Sama myjka ciśnieniowa usuwa większość glonów jednak nie wszystkie. Te co zostały, niewidoczne dla ludzkiego oka, bardzo szybko się rozmnażają i problem powraca ze zdwojoną siłą. Dodatkowo mycie samą wodą powoduje roznoszenie glonów, co powoduje, że dużo szybciej pojawiają się na obszarach, na których nie występowały. Ponadto, czyszcząc bruk nieodpowiednimi narzędziami, można go poważnie i nieodwracalnie uszkodzić. Znacznie lepszym sposobem na pozbycie się glonów z kostki brukowej jest zastosowanie odpowiednich środków chemicznych. W naszym sklepie kupisz jeden z najlepszych preparatów dostępnych na rynku – Green Out.

Ten wyjątkowy środek przeznaczony jest do szybkiego i skutecznego usuwania nawet intensywnych „zielonych nalotów” z glonów i grzybów pleśniowych. Dzięki bardzo wysokiej zawartości podchlorynu sodu gwarantuje doskonałe efekty. Bez przeszkód można zastosować go również do czyszczenia tarasów, chodników, schodów, płotów, murów, ścian i dachów. Nadaje się do stosowania na zewnątrz i wewnątrz (po zabiegu należy intensywnie wywietrzyć pomieszczenia). Warto dodać, że środek Green Out nie spływa po powierzchniach poziomych, przez co działa skuteczniej. Został bardzo gruntownie przetestowany przez Instytut Techniki Budowlanej, który potwierdził jego pełną skuteczność już po 30 minutach i przy dawce jedynie 100ml na m2. Dzięki temu czyszczenie kostki czy elewacji jest bardzo szybkie, szansa na zmycie przez deszcz jest minimalna a skuteczna dawka niewielka. Konkurencyjne, słabsze preparaty wymagają wielogodzinnego czasu działania a ich niższa cena jest pozorna, gdyż skuteczna dawka na m2 jest często wielokrotnie wyższa.