Kostka brukowa jest trwałym i niedrogim materiałem wykorzystywanym do budowy chodników, podjazdów, ale również tarasów. Aby zachowała schludny wygląd, musisz ją odpowiednio pielęgnować. Jeśli nie będziesz tego regularnie robić, kostka szybko ulegnie zniszczeniu. Gdy na kostce brukowej pojawiają się nieestetyczne zabrudzenia oraz grzyb, należy podjąć odpowiednie kroki w celu ich usunięcia. Czyszczenie kostki brukowej nie jest przyjemną czynnością i wymaga użycia odpowiednich środków czyszczących, które pomogą Ci się uporać z zaistniałym problemem. Dobranie odpowiednich preparatów sprawi, że czynności porządkowe w obrębie kostki nie muszą być czasochłonne i skomplikowane.

Czyszczenie grzyba z kostki brukowej

Żeby zachować estetyczny wygląd, doradzamy doraźne czyszczenie jej co najmniej dwa razy do roku. Dzięki takiej częstotliwości zachowasz zadbaną przestrzeń wokół swojego domu. Nie zapominaj także o wyczyszczeniu przestrzeni pomiędzy poszczególnymi elementami kostki, w których także zbierają się zanieczyszczenia. Jednym z polecanych preparatów wykorzystywanych do skutecznego oraz szybkiego usuwania powstałych na kostce nalotów jest Green Out – środek do usuwania glonów i grzybów pleśniowych. Jest to znakomity produkt, który skutecznie pozbywa się zabrudzeń z kostki brukowej oraz z powierzchni betonowych.

Czym czyścić kostkę brukową z grzybów pleśniowych?

Czyszczenie kostki czy elewacji z grzybów pleśniowych przy użyciu samej wody i myjki ciśnieniowej wygląda pozornie na proste i skuteczne. Nie do końca. Grzyby pleśniowe tylko pozornie łatwo schodzą z powierzchni. Użycie jedynie wysokiego ciśnienie usuwa to co jest w stanie dostrzec ludzkie oko. Zarodniki grzybów nie tylko zostają na powierzchni ale również roznoszone są przez bryzgającą wodę. Powoduje to, że problem po każdym myciu wraca dużo szybciej i na większej powierzchni. Rozwiązaniem jest usunięcie grzybów chemicznie. Powala to na użycie mniejszego ciśnienia lub spłukanie powierzchni nawet wodą z węża ogrodowego oraz zabezpieczenie na długi okres przed powrotem grzybów pleśniowych.

Czy problem powróci?

Z całą pewnością jeśli kostka czy elewacja nie będzie systematycznie doglądana to tak. Przy zastosowaniu preparatu GreenOut powrót grzybów pleśniowych zostaje odsunięty w czasie na długi czas. Preparat Green Out został przed rejestracją bardzo gruntownie przetestowany przez Intytut Techniki Budowlanej, który nie tylko potwierdził pełne działanie preparatu już po 30 minuta przy dawce jedynie 100ml na m2 to jeszcze zbadał jak długo preparat działa na powierzchni. Wyhodowanie grzybów pleśniowych idealnych laboratoryjnych warunkach zajmuje ok 24 godzin jednak na próbkach na których został wcześniej naniesiony preparat GreenOut powrót grzybów nie nastąpił nawet po 21 dniach. W realnej sytuacji preparat Green Out zabezpiecza powierzchnię na wiele miesięcy a nawet lat.