czyszczenie-kostki-brukowej

HeUs czy tylko do rdzy i wykwitów?

Czasami jak coś jest do wszystkiego to jest do … wszystkiego ☺

HeUs to jeden z tych produktów, którego uboczne skutki działania wprawiają w zachwyt. Można to dość prosto wytłumaczyć. Zasadniczo zabrudzenia dzielimy na organiczne ( resztki jedzenia, tłuszcze, oleje, parafiny) nieorganiczne ( rdza, mydło, sole, wykwity wapienne). Nas interesują w tym przypadku zabrudzenia nieorganiczne, a takie usuwamy kwasami. Wiemy, że jest wiele kwasów i różne kwasy działają z różnymi zabrudzeniami. Z tego powodu HeUs jest mieszaniną kilku kwasów, co umożliwia bardzo szerokie działanie. Dlatego HeUs usuwa nie tylko rdzę na kostce ale również wykwity wapienne na klinkierze. Idealnie doczyści płytki czy kafelki tarasowe / przemysłowe oraz usunie naloty wapienne z powierzchni odpornych na działanie kwasów.

HeUs pierwsze użycie

Zawsze należy przetestować preparat na niewielkiej powierzchni. I tu zasada jest prosta: lepiej dwa razy spróbować niż użyć za mocnego preparatu. Jako, że HeUs jest koncentratem można używać go zarówno w formie nierozcieńczonej jak i rozcieńczonej. Preparat w formie nierozcieńczonej używamy na powierzchnie odporne na działanie silnych kwasów np. płytki przemysłowe, klinkier czy kostka płukana. Na inne powierzchnie należy dobrać odpowiednie rozcieńczenie. Sugerujemy by zacząć od rozcieńczenia 1:5 ( 100ml Heus + 500ml wody) i dokonać próby skuteczności. Jeśli preparat działa zbyt wolno to należy wydłużyć czas działania lub zmniejszyć rozcieńczenie np. 1:3. Jeśli nie mamy zastrzeżeń do działania preparatu to należy pozostać przy tym rozcieńczeniu.

Czy coś może pójść nie tak?

Generalnie HeUs jest bezpieczny w użyciu. Trzeba jednak przestrzegać kilku zasad:

  1. Zawsze należy chronić oczy i skórę przed kontaktem z produktem,
  2. Nie należy czyścić powierzchni w pełnym słońcu i przy temperaturze powyżej 25 st. C. Skutkuje to szybkim odparowaniem wody zawartej w preparacie i może doprowadzić do uszkodzenia powierzchni.
  3. Jeśli to możliwe należy unikać kontaktu preparatu z roślinami. Jeśli nie ma innej możliwości należy obficie spryskać rośliny przed przystąpieniem do czyszczenia a następnie spłukać pozostałości preparatu dużą ilością wody, tak by maksymalnie rozcieńczyć preparat.

Krótkie podsumowanie

HeUs jest preparatem bardzo wszechstronnym i możemy użyć go wszędzie tam, gdzie mamy zabrudzenia nieorganiczne a powierzchni jest odporna na działanie kwasów.

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu kontakt@hqrs.eu

O autorze:
Rafał Szulwic - Ekspert w HeUs.plRafał Szulwic jest prezesem kieleckiej firmy HQRS Sp. z o.o. która od 2015 roku oferuje profesjonalne środki czyszczące oraz myjki wysokociśnieniowe i maszyny czyszczące. Firma świadczy też usługi czyszczenia dzięki czemu, ma duże doświadczenie i doskonale zna działanie preparatów których używa na co dzień.
Porady eksperta