czyszczenie-kostki-brukowej

Jak wyczyścić i umyć kostkę brukową?

Kostka brukowa to bardzo estetyczne tworzywo służące do wyłożenia między innymi takich powierzchni, jak parking. Kostkę brukową zazwyczaj używa się na zewnątrz, więc jest nieustannie narażona na wpływ różnych czynników atmosferycznych, takich jak deszcz czy śnieg. Po jakimś czasie piękna, nowa kostka brukowa stanie się wyblakła i poplamiona. Czyszczenie kostki brukowej nie należy do najłatwiejszych zadań, gdyż brud potrafi wniknąć głęboko w strukturę materiału.

Jak wyczyścić kostkę brukową? Podpowiadamy!

Do mycia kostki brukowej warto kupić przeznaczony do tego preparat, taki jak HeUS. Dzięki swojemu składowi taki środek pozwoli Ci na łatwe i szybkie poradzenie sobie nawet z najcięższymi zabrudzeniami jak rdzawy nalot po nawozie czy zażelazionej wodzie . W poniższym artykule zastanowimy się, jak czyścić kostkę brukową. Mamy nadzieję, że dzięki naszej wiedzy oraz radom już nie będziesz miał wątpliwości, jak zrobić to skutecznie.

Jeżeli chcesz skutecznie wyczyścić kostkę brukową, to zachęcamy Cię do wyposażenia się w specjalny środek przeznaczony właśnie do tego. Dzięki temu zaoszczędzisz swój czas, a także zauważysz efekty.

HeUs to preparat, który cieszy się dużym uznaniem wśród producentów kostki brukowej, gdyż bardzo dobrze radzi sobie zarówno z rdzawymi plamami, jak i wykwitami wapiennymi. To doskonały środek do czyszczenia kostki brukowej, ponieważ przy właściwym stosowaniu może uda Ci się nawet doprowadzić ją do stanu początkowego.

Jak wyczyścić kostkę brukową za pomocą preparatu HeUs?

Znamy setki przypadków osób, które próbowały usunąć rdzę z kostki preparatami z supermakretów. Poświęciły swój czas, wydały przy tym sporo pieniędzy a efektu albo nie było w cale albo był bardzo mizerny. Znamy też przypadki całkowitego uszkodzenia kostki. My radzimy by działać jak profesjonaliści – zakupić specjalistyczny preparat HeUs. Ponadto będzie potrzebna Ci szczotka lub opryskiwacz. HeUs to środek występujący w formie koncentratu, więc możliwe jest jego rozcieńczenie, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

HeUs to doskonały sposób na pozbycie się wszelkiego brudu z kostki brukowej. Ponadto w przeciwieństwie do wielu preparatów dostępnych na rynku – HeUs to produkt właściwie uniwersalny (np doczyści płytki w garażu, kotłowi czy na tarasie), który ponadto jest bardzo prosty w użyciu, a efekty jego działania utrzymują się niezwykle długo.

Zanim przystąpisz do czyszczenia kostki brukowej z wykwitów wapiennych lub rdzawych plam – pamiętaj o uprzednim zamieceniu powierzchni. W innym wypadku działanie preparatu może nie być aż tak skuteczne.

Jak umyć kostkę brukową, krok po kroku?

Jak wyczyścić kostkę brukową za pomocą preparatu HeUs? Po pierwsze, jak już wspomnieliśmy – zamieć całą powierzchnię, której sprzątanie Cię interesuje. Pamiętaj o tym, że preparatu HeUs nie należy stosować zarówno w pełnym słońcu, jak i w niskich temperaturach. Zawsze należy zrobić test preparatu na pojedynczej kostce w celu dobrania rozcieńczenia i czasu działania. Z doświadczenia wiemy, że najciężej jest usunąć rdzawy nalot z jasnej kostki płukanej ( chropowatej) i w tym przypadku należy stosować HeUs skoncentrowany. W przypadku kostki gładkiej należy zacząć od rozcieńczenia np 1:5 i jeśli efekt nie jest zadowalający zmniejszać je do 1:1. Należy pamiętać, że wydłużenie czasu działania przynosi zwiększa skuteczność jednak zbyt długi czas działania może uszkodzić kostkę

Twoje bezpieczeństwo w trakcie sprzątania jest niezwykle ważne, dlatego nie zapomnij o ubraniu okularów ochronnych oraz rękawic. HeUs to niezwykle silny preparat, więc dobrze jest korzystać z niego rozsądnie. Kostkę brukową przygotowaną do sprzątania powinieneś pokryć równomierną warstwą środka i od razu rozprowadzić równomiernie preparat za pomocą szczotki. Następnie należy odczekać około pięciu minut i ponowne szczotkowanie. Zostaje tylko spłukanie kostki brukowej. Ważna uwaga- opisane wyżej czasy i rozcieńczania są poglądowe a każda sytuacja wymaga indywidualnego dobrania mocy środka i czasu jego działania. Nasi doradcy chętnie pomogą.

Jak wyczyścić kostkę brukową? Podsumowanie

HeUs jest preparatem, który doskonale sprawdzi się w wyczyszczeniu kostki z każdej rdzawej plamy, a także wapiennego wykwitu. Jeżeli chciałbyś uporać się z tego rodzaju brudem – nie zwlekaj i skorzystaj z przygotowanej przez nas oferty. Jesteśmy przekonani, że będziesz zachwycony efektami działania tego preparatu.

Porady eksperta