czyszczenie-kostki-brukowej

Jaki środek do czyszczenia kostki brukowej wybrać?

Kostka brukowa to jedna z najczęściej wybieranych propozycji, jeśli chodzi o wykończenie przestrzeni na zewnątrz. Duża dostępność oraz funkcjonalność odpowiednio położonej kostki to cechy, które są wyjątkowo ważne dla wielu osób. Niestety, pięknie wyglądająca nawierzchnia tuż po położeniu szybko może zmienić swój wygląd na zdecydowanie mniej estetyczny. Jaki środek do czyszczenia kostki brukowej wybrać w takiej sytuacji?

Jaki preparat do czyszczenia kostki brukowej wybrać i kiedy należy się zdecydować na jego użycie?

Czyszczenie kostki może wydawać się dość odległą perspektywą, szczególnie w momencie położenia jej np. na podjeździe czy chodniku. Jednak pojawianie się zanieczyszczeń na jej powierzchni jest problemem zupełnie normalnym i dotyczy praktycznie każdego materiału wykończeniowego tego typu. Kiedy należy zastanowić się, jaki preparat do czyszczenia kostki brukowej zastosować?
W przypadku zupełnie nowej kostki brukowej, chęć pozbycia się powstałych wykwitów wapiennych może w pierwszej fazie doprowadzić do ich usunięcia, jednak poprzez odtworzone (na skutek działania chemii) kapilary, wykwit może szybko powrócić. Nie da się zapobiec temu zjawisku gdyż nagromadzony w kostce węglan wapnia wyjdzie na powierzchnię kostki. Mamy jedynie wpływ na to jak długo będzie trwał ten proces.

Wyraźnym znakiem do rozpoczęcia poszukiwań odpowiedniego środka powinno być pojawienie się pierwszych oznak zanieczyszczeń na powierzchni kostki. Zazwyczaj mają one postać nieestetycznych wykwitów, wyraźnie odróżniających się od barwy powierzchni.

Naloty mogą mieć białawy kolor oraz postać, jednak w każdym przypadku zwiastują, że czyszczenie kostki jest jak najbardziej wskazane. Często zdarza się, że posiadacze tego typu nawierzchni winą za występowanie zanieczyszczeń obarczają jej wykonawcę. Warto jednak wiedzieć, że pojawianie się wykwitów oraz nalotów na kostce brukowej jest procesem jak najbardziej naturalnym.

Co jednak zrobić, aby pozbyć się nieestetycznego kłopotu? Warto zastanowić się, jaki preparat do czyszczenia kostki brukowej przyniesie oczekiwane rezultaty. Chcąc pomóc naszym klientom w szybkiej i skutecznej walce z zanieczyszczeniami na podłożu brukowanym, polecamy produkt HeUs do usuwania wykwitów oraz rdzy.

Jaki środek do czyszczenia kostki brukowej sprawdzi się najlepiej w przypadku rdzawego nalotu?

Zdecydowanie najlepszy będzie w tym przypadku preparat HeUs, którego formuła została przystosowana do usuwania zanieczyszczeń tego typu. Należą do nich przede wszystkim oznaki występowania rdzy – rdzawy nalot z pewnością może zepsuć wygląd nawet najpiękniejszej nawierzchni. Rdza powstaje na drodze naturalnego procesu utleniania, któremu nie da się skutecznie zapobiec. Istnieje jednak prosty sposób na usunięcie jego skutków. Środek HeUs to idealna odpowiedź nawet na największe oczekiwania w zakresie skutecznego usuwania zanieczyszczeń z kostki brukowej.

Nalotom z rdzy często towarzyszy pojawienie się nieestetycznych żółtych plam widocznych zarówno na jasnej, jak i ciemnej kostce. Pojawienie się rdzy jest szczególnie częste w przypadku kostki brukowej znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie rabat kwiatowych. Właśnie w tych miejscach, najczęściej po uprzednim rozsypaniu nawozu pod kwiaty, drzewka ozdobne, krzewy czy sam trawnik, powoduje rdzawe przebarwienia na kostce. Takie samo zjawisko zachodzi w okresie letnim, gdy często podlewamy rośliny ozdobne i trawnik. Często zdarza się, że woda, którą podlewamy rośliny, zawiera w sobie dużo żelaza, co powoduje żółty osad na kostce. Kolejnym rdzawym przebarwieniem może być piasek z zawartością glinki. Po położeniu kostki często zasypana jest ona piaskiem, aby wypełnić szczeliny powstałe między elementami kostki. Po pewnym czasie występuje właśnie rdzawe przebarwienie, gdzie główną przyczyną jest piasek z glinką. Zawartość glinki przebarwia kostkę na rdzawy kolor. Jaki środek do czyszczenia kostki brukowej sprawdzi się w tym przypadku? Z tym zanieczyszczeniem również świetnie poradzi sobie nasz profesjonalny preparat HeUs.

Jaki preparat do czyszczenia kostki brukowej wybrać do pozostałych zanieczyszczeń?

Posiadacze przestrzeni wyłożonej kostką brukową szybko mogą przekonać się, że rdzawy nalot nie jest jedynym rodzajem często występującego zanieczyszczenia. Problemy sprawiają liczne przebarwienia oraz plamy z oleju, a także bardziej specyficzne zabrudzenia, takie jak pojawienie się grzybów lub glonów. Jaki preparat do czyszczenia kostki sprawdzi się w przypadku takich problemów? Najlepiej skontaktować się z naszym doradcą który pomoże w dobraniu odpowiedniego środka do zanieczyszczenia. Oprócz fachowej porady uzyskają Państwo wszelkich informacji o zastosowaniu danego preparatu.

Porady eksperta