czyszczenie-kostki-brukowej

Mycie kostki brukowej – TOP 3 produktów

Zaprojektowanie i wykonanie efektownej i wytrzymałej powierzchni z kostki brukowej jest sporym wyzwaniem. Aby otaczająca nas przestrzeń wyglądała korzystnie, bruk powinien tworzyć spójną, schludną całość. Jeśli kostka zostanie ułożona przez fachowców, możemy cieszyć się perfekcyjną nawierzchnią naprawdę długo. Aby utrzymać jej doskonały wygląd w niezmienionym stanie, niezbędna jest jej pielęgnacja. Świetnie sprawdzą się tu produkty o zaawansowanym działaniu. Jak wybrać odpowiedni środek? Aby odpowiedzieć na to pytanie, opracowaliśmy artykuł przedstawiający ranking produktów do czyszczenia kostki brukowej!

1. HeUs – na rdzę i wykwity wapienne

Specjalizujemy się w sprzedaży produktów umożliwiających usuwanie zabrudzeń nieorganicznych. Niewielu właścicieli powierzchni z kostki brukowej wie, że część takich zanieczyszczeń jest nieunikniona, jednak dzięki profesjonalnym środkom do czyszczenia bruku można się ich łatwo pozbyć. Nasze produkty są dopasowane do konkretnego problemu – wynika to z ich składu.
Wśród najczęściej występujących zabrudzeń na bruku wyróżniamy m.in. rdzę i wykwity wapienne. Naloty powodujące przebarwienia są efektem działania czynników zarówno środowiskowych (zażelaziona woda), jak i stosowania nawozów mineralnych, a nawet obecności glinki w pisku. Niestety, nad częścią z nich nie panujemy, tak więc pozostaje nam zwalczyć problem.

Odpowiedzią na ten problem jest HeUs – doskonale opracowana receptura z powodzeniem poradzi sobie z usunięciem rdzawego osadu powstałego na skutek działania zażelazionej wody czy rozsypanego nawozu z zawartością żelaza . Najważniejsze jest postępowanie zgodnie z zaleceniami na etykiecie produktu – także w kwestii aplikacji. Poziom rozcieńczenia oraz metoda działania są zależne od powierzchni, a także wielkości i intensywności zabrudzeń. Kluczową kwestią jest również rodzaj kostki, z której będą usuwane zabrudzenia (kostka płukana czy gładka). Gwarantujemy pozbycie się niechcianych śladów rdzy i przywrócenie wyglądu kostki jak w dniu którym została położona. Należy pamiętać, że HeUs jest preparatem profesjonalnym i przed zastosowaniem na całą powierzchnię należy przeprowadzić test rozcieńczenia i czasu działania na pojedynczej kostce.

2. Olej nie jest problemem! OilEx Spray

Nasze produkty do czyszczenia kostki brukowej zostały opracowane tak, aby rozwiązać najczęstsze problemy, których doświadczają właściciele podjazdów, parkingów i chodników wyłożonych kostką brukową. Jako że na terenie wielu z nich parkują auta, zabrudzenia, których źródłem jest olej lub smar, nie są zaskoczeniem. Wbrew opinii wielu osób są możliwe do usunięcia. Aby pozbyć się skutków działania m.in. oleju silnikowego czy napędowego, warto zaznajomić się z produktem OilEx Spray. Działa on wnikając w powierzchnię, a następnie wiąże olej z kostki tworząc biały nalot, który z łatwością można zebrać zmiotką lub odkurzaczem.

3. Gdy atakują glony… z pomocą przychodzi – Green Out

Niestety, kostka jest narażona na działanie wielu czynników, wpływających na pogorszenie się jej stanu. Pojawienie się grzybów pleśniowych i glonów może wpłynąć negatywnie na estetykę danej powierzchni. Na pomoc rusza Green Out, skutecznie zabezpieczając przed powstawaniem pleśni i pojawieniem się glonów, a także usuwając je z powierzchni takich jak m.in. kamień, beton, drewno oraz tynki. Skuteczność tego preparatu potwierdzają przeprowadzone badania ITB – duże stężenie podchlorynu sodu odpowiada za niszczenie mikroorganizmów w zaledwie 30 minut. Atutem stosowania środka jest jego łatwa aplikacja, ale i błyskawiczny efekt. Koncentracja preparatu umożliwia samodzielne dobranie stężenia, dzięki czemu możemy działać również profilaktycznie.

Mamy nadzieję, że po lekturze tego artykułu nie mają Państwo wątpliwości w kwestii wyboru preparatu do mycia kostki brukowej. Ranking przedstawia szeroki przekrój produktów, które skutecznie usuwają większość problemów występujących na kostce brukowej.

Porady eksperta