bez-kategorii

Piasek z glinką na kostce brukowej

Kostka brukowa od kilkunastu lat jest najczęściej wykorzystywanym materiałem do aranżacji przestrzeni wokół budynków. Jej funkcjonalność, a także pełnia walorów estetycznych sprawiła, że stała się wizytówką wielu nieruchomości. Niestety, bardzo często niedoświadczone ekipy brukarskie stosują do jej ugruntowania piasek podsypkowy, który powoduje występowanie plam na nowo ułożonej kostce brukowej.

Piasek na kostce brukowej – skąd się bierze?

Odpowiednie kruszywo jest niezwykle istotnym aspektem, na który warto zwrócić szczególną uwagę, decydując się na skorzystanie z usług określonej ekipy brukarskiej. Piasek podsypkowy (w przeciwieństwie do bezpiecznego zamiennika – piasku płukanego) najczęściej zawiera w swoim składzie glinkę. To właśnie ona jest głównym powodem  powstawania stałych, nieestetycznych przebarwień. Większe skupiska piasku z glinką, rozłożone na powierzchni kostki, barwią betonowe elementy. Prowadzi to do zdecydowanego pogorszenia efektu końcowego w postaci ułożonego bruku, na który klient wydał niemałą sumę pieniędzy.

 

Plamy po piasku na kostce brukowej – jak je zlikwidować?

Samodzielnie czyszczenie plam po piasku na kostce brukowej przy użyciu niesprawdzonych środków chemicznych jest działaniem, jakie zdecydowanie odradzamy. Może spowodować to trwałe przebarwienia i uszkodzenia, których nie będzie w stanie usunąć już żaden profesjonalny preparat. Tylko skuteczne środki, cenione przez wiodących producentów kostki brukowej oraz charakteryzujące się najwyższą jakością są niemalże stuprocentową gwarancją na pozbycie się nieestetycznych nalotów czy przebarwień.

Czyszczenie plam po piasku z kostki brukowej preparatem HeUs jest jednym z niebezpiecznych i najskuteczniejszych sposobów dostępnych na rynku. Proces ten można wykonać samodzielnie – za pomocą opryskiwacza lub szczotki ogrodowej. Skład produktu został opracowany przez szwajcarsko-niemiecką firmę Singoli Chemie GmbH, a środek w całości wytwarzany jest w Niemczech. Gwarantujemy najwyższej jakości preparat, którego skuteczność potwierdzają nie tylko producenci kostek brukowych, ale przede wszystkim setki zadowolonych klientów. Jego formuła została opracowana tak, aby poradzić sobie nawet w przypadku najtrudniejszych zabrudzeń po piasku, i nie tylko.

Piasek a kostka brukowa – najlepszy preparat

W przypadku zabrudzeń i przebarwień spowodowanych piaskiem z glinką najlepszym rozwiązaniem będzie preparat HeUs przeznaczony do usuwania rdzy oraz wykwitów z kostki. Jest to produkt działający kompleksowo, który usuwa wszelkie naloty wapienne, ślady rdzy czy inne zabrudzenia, spowodowane m.in. piaskiem z glinką.

Sposób użycia preparatu HeUS jest niezwykle prosty. Nie należy stosować go przy silnym wietrze, a także podczas panowania skrajnie gorących i zimnych temperatur. Powierzchnia, na którą zostanie zaaplikowany preparat, powinna zostać uprzednio zamieciona. W dalszej kolejności należy przeprowadzić próbę działania na pojedynczej kostce w zależności od rozcieńczenia i czasu próby. Większe rozcieńczenie/ krótszy czas działania należy zastosować na kostce gładkiej. W przypadku jasnej płukanej kostki możliwe jest użycie koncentratu. Płyn nanosi się na powierzchnię kostki za pomocą spryskiwacza (przeznaczonego do środków z kwasem) lub szczotki. Następnie należy delikatnie przeszczotkować powierzchnię w celu jego równomiernego rozprowadzenia i pozostawić na kilka minut. Na koniec obficie spłukać wodą. Przy stosowaniu preparatu niezwykle istotne jest zabezpieczenie ciała i oczu.

Zaufanie klientów to priorytet

W trosce o zaufanie klientów, a także zachowanie profesjonalizmu i sumienności, chcemy również poinformować o ryzyku nastąpienia niepożądanych  efektów wynikających z użycia tego produktu. W przypadku nieodpowiednio przygotowanej podbudowy lub słabej jakości kostki istnieje ryzyko otwarcia porów powietrznych, co może doprowadzić do powstania tzw. wykwitów węglanowych. Nie wpływa to negatywnie na trwałość materiału, ale na walory estetyczne. Jednakże całkowite pozbycie się węglanu wapnia z głębi kostki pozwoli na stałe zażegnać problem wiążący się z przebarwieniami.

Wiemy, że czysta kostka brukowa to istotny element reprezentacyjny domu. Produkt do usuwania rdzy i wykwitów z kostki zapewnia najlepszą na rynku skuteczność, potwierdzoną masą pozytywnych opinii naszych klientów. Warto zadbać o swoją kostkę jako wizytówkę domu, decydując się profesjonalny środek czyszczący.

Porady eksperta