Dla nikogo nie jest tajemnicą fakt, że plamy oleju silnikowego to jedne z najbardziej uciążliwych zabrudzeń. Tłusta ciecz stanowi nie lada wyzwanie dla wszelkich domowych sposobów i środków kupowanych w sklepie. Nie ma znaczenia, gdzie powstaną plamy, bez odpowiedniego wsparcia sobie nie poradzimy, zwłaszcza wtedy, gdy zabrudzenie powstało na kostce brukowej.

Jak usunąć plamy z oleju silnikowego na kostce brukowej?

Plamy na kostce będące skutkiem wycieków to częsty problem kierowców parkujących auta na bruku. Tłuste, czarne zabrudzenia nie tylko powodują, że kostka wygląda nieestetycznie, ale także stanowi niebezpieczeństwo dla ludzi. Kałuża oleju sprawia, że nawierzchnia, szczególnie mokra jest śliska. Gdy samochód na nią najedzie, kierowca może stracić panowanie nad pojazdem. Z tego względu powinieneś zadbać o usunięcie oleju z kostki. Jednak czym zmyć tego typu plamę?

Zmycie oleju silnikowego może stanowić większy problem. Można spróbować się go pozbyć również za pomocą myjki ciśnieniowej i silnego detergentu, jednak nie ma pewności, że to pomoże a niewłaściwie dobrana chemia i silna myjka może doprowadzić do nieodwracalnego uszkodzenia kostki. . Kiedy plama jest jeszcze świeża, a i olej nie zdążył wsiąknąć w kostkę, warto posypać zabrudzenie piaskiem, który wchłonie ciecz.

Jednak najskuteczniejszy sposób na usunięcie plam z oleju silnikowego stanowią profesjonalne preparaty przeznaczone do tego celu, jak Oil-Ex Spray. Ten spray usuwa uciążliwe plamy z oleju napędowego, opałowego, przekładniowego oraz silnikowego poprzez wniknięcie w strukturę kostki i rozpuszczenie zabrudzenia. Wystarczy tylko zamieść bruk, wstrząsnąć opakowaniem, spryskać plamę, odczekać aż do pojawienia się białego nalotu, a w końcu usunąć go za pomocą odkurzacza lub szczotki.

Usuwanie plam oleju z kostki brukowej

Jak widać, kierowcy nie są do końca bezsilni w starciu z plamami. Trzeba jednak pamiętać, że skuteczne wywabienie oleju nie należy do najłatwiejszych zadań i lepiej w takim wypadku zdać się na profesjonalne środki, które będą bezpieczne dla kostki brukowej.