Kostka brukowa stanowi bardzo wygodne rozwiązanie, gdy chcemy mieć na posesji utwardzoną powierzchnię do parkowania auta jako podjazd, ścieżkę w ogrodzie czy miejsce do odpoczynku. Prosto się ją montuje i demontuje, wygląda bardzo estetycznie, cechuje się wysoką trwałością oraz wytrzymałością. Jednak ze względu na to, że znajduje się na dworze, jest narażona na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych, w tym grzyby, pleśń, glony, mech, rdzę czy substancje, które powodują zabrudzenia, jak oleje silnikowe, napędowe, opałowe czy nawozy. To wszystko sprawia, że kostka wydaje się zaniedbana i brudna, a niektóre z tych czynników nawet mogą być niebezpieczne. Z tego względu przy wyborze odpowiedniego preparatu weź pod uwagę, do jakiego celu go potrzebujesz.

Czyszczenie kostki brukowej – preparaty

Na rynku istnieje wiele preparatów, które służą do czyszczenia i pielęgnacji kostki brukowej. Nasz sklep specjalizuje się w sprzedaży tego typu produktów. W naszej ofercie znajdziesz preparaty do czyszczenia bruku z różnego rodzaju zanieczyszczeń.

Pierwszym produktem jest Green Out, który służy do zwalczania glonów i grzybów pleśniowych. Badania Instytutu Techniki Budowlanej potwierdziły skuteczność już po 30 minutach działania preparatu. Aby pozbyć się glonów, wystarczy nałożyć na powierzchnię 100 ml płynu na 1m², a po 30 min przetrzeć szczotką i spłukać wodą. Natomiast jeśli chcesz zwalczyć grzyby i pleśń, rozcieńcz preparat w stosunku 1:9 z wodą, rozprowadź szczotką po kostce, po 10 minutach znów przetrzyj szczotką i spłucz dokładnie wodą.

Kolejny preparat to OilEx Spray usuwający plamy z różnego rodzaju olejów. Aby wyczyścić kostkę, najpierw zamieć bruk, porządnie wstrząśnij pojemnikiem, rozpyl produkt z odległości 20-30 cm i pozostaw do wchłonięcia. Kiedy pojawi się biały nalot, usuń go za pomocą szczotki lub odkurzacza.

Czas na nasz flagowy produkt – HeUs, czyli środek do usuwania rdzy i wykwitów. Przed użyciem zamieć kostkę, delikatnie zwilż wodą i dokładnie wstrząśnij pojemnikiem. Jeśli plamy są niewielkie, rozcieńcz preparat w stosunku od 1:1 do 1:20 z ciepłą wodą, a gdy należą do uporczywych – zastosuj koncentrat. Nałóż produkt za pomocą opryskiwacza lub szczotki, odczekaj 5 min, znów użyj szczotki – nie trzyj, tylko ponownie rozprowadź preparat, zaczekaj kolejne 5 min i spłucz dokładnie wodą. Pamiętaj, że na rynku jest wielu producentów i rodzajów kostki, dlatego przed zastosowaniem preparatu na całej powierzchni, zrób próbę stężenia i czasu działania na pojedynczej kostce.

Zapoznaj się bliżej z produktami w naszej ofercie, wybierz ten, który aktualnie potrzebuje Twoja kostka, zamów go i ciesz się czystą, zadbaną kostką wolną od wszelkich zabrudzeń. Nasi doradcy są do Twojej dyspozycji.