Kostka brukowa jest powszechnie stosowana jako nawierzchnia ulic, placów, a także chodników. Stabilność nawierzchni uzyskiwana jest poprzez ułożenie bruku w taki sposób, by pojedyncze elementy ściśle do siebie przylegały. Kostka brukowa, służąca do układania nawierzchni miewa różne kształty oraz wielkości, a także wytworzone są inne surowce. Plac zrobiony z bruku będzie charakteryzował się trwałością i estetycznym wyglądem, ale narażony jest na różnego rodzaju przebarwienia. Zdarza się, że klasyczne środki czyszczące i szorowanie nie sprawią, że przebarwienia znikną. Na szczęście na rynku istnieją produkty, które są odpowiedzią na to, jak zwalczyć przebarwienia na kostce brukowej.

Profesjonalny preparat do skutecznego czyszczenia kostki brukowej

HeUs jest środkiem czyszczącym, który służy do usuwania rdzawych nalotów z bruku. Świetnie sprawdzi się nawet w najcięższych sytuacjach. Rdzawe przebarwienia na kostce brukowej pojawiają się wskutek oddziaływania zażelazionej wody, nawozów mineralnych czy piasku z glikom. Są to wyjątkowo trudne do usunięcie przebarwienia. Użycie chemii gospodarczej nie przyniesie spodziewanego efektu a eksperymenty z chemią, która nie jest przeznaczona do kostki np. do mycia silnika samochodowego, często kończy sie jej uszkodzeniem.

HeUs jest preparatem, który został przygotowany przez specjalistów w swojej dziedzinie. Jest wynikiem wieloletniego doświadczenia producenta, szwajcarsko-niemieckiej firmy Singoli Chemie GmbH. Siła czyszcząca specyfiku wynika ze specjalnej receptury. Producent zadbał o to, by środek czyszczący był bezpieczny w użyciu. Oprócz swojej skuteczności HeUs jest bardzo wydajnym produktem. Preparat radzi sobie świetnie z pielęgnacją kostki brukowej, ale sprawdzi się także w czyszczeniu płytek w pomieszczeniach technicznych, sanitarnych oraz garażowych, nie tylko z rdzy ale również nalotów wapiennych.

Przebarwienia na kostce brukowej, jak zwalczyć?

Jeżeli jesteś właścicielem placu, którego nawierzchnia zrobiona jest z kostki brukowej i drażnią Cię szpecące ją rdzawe przebarwienia – warto byś zaopatrzył się w specjalistyczny preparat HeUs. Przed użyciem specyfiku musisz uprzednio dokładnie zamieść powierzchnię. Dodatkowe delikatne nawilżenie kostki brukowej w gorący dzień nieco ją schłodzi i ułatwi rozprowadzenie preparatu. W okresie letnim pamiętaj o tym, że preparatu nie należy stosować w pełnym słońcu i temperaturze przekraczającej 30°C. Pamiętaj o tym, by zawsze stosować okulary oraz rękawice ochronne, gdyż chemia wchodząca w skład specyfiku może narazić Cię na uszkodzenie ciała. Pamiętaj, że HeUs to produkt do użycia profesjonalnego dlatego zawsze przed zastosowaniem na całą powierzchnię należy przeprowadzić test na pojedynczej kostce by dobrać czas działania i koncentrację. W przypadku wątpliwości nasi doradcy chętnie udzielą wskazówek. Przebarwienia na kostce brukowej, jak zwalczyć? Odpowiedzią jest HeUs.