Decydując się na wybór kostki brukowej, można liczyć na wiele korzyści – pod warunkiem jednak, że odpowiednio o nią zadbamy. Ma to bowiem wpływ na zachowanie jej właściwości, a także na estetyczną prezencję. Taka nawierzchnia ma niestety swoje minusy – szybko wchłania różne substancje, co prowadzi do powstawania trudnych do usunięcia zabrudzeń, zwłaszcza jeśli kostka nie została zaimpregnowana. Do pozbycia się tłustych plam nie wystarczy oczywiście sama woda. W takim razie czym usunąć wosk z kostki brukowej?

Jak usunąć wosk z kostki brukowej? Domowe sposoby

Należy mieć świadomość, że niezaimpregnowana kostka brukowa jest bardziej podatna na wszelkie zabrudzenia. Z tego powodu należy działać jak najszybciej, by nie pozwolić tłustej substancji na przeniknięcie w jej strukturę. Oczywiście, bardzo często zdarza się tak, że w momencie wystąpienia problemu nie mamy pod ręką właściwego preparatu, który mógłby sobie poradzić z tego typu zabrudzeniem.

Alternatywnym sposobem jest pokrycie zabrudzenia piaskiem, który wchłonie tłustą substancję.

Jednak zastosowanie piasku może nie rozwiązać problemu. Często nawet drobne plamy po wosku czy tłuszczu z grilla są bagatelizowane, a w celu ich usunięcia sięga się po domowe sposoby jak płyn do naczyń. Czasami te metody okazują się skuteczne, jednak należy pamiętać, że nieumiejętne usuwanie zabrudzeń może spowodować ich utrwalanie i w przyszłości będą jeszcze trudniejsze do usunięcia. Podobnie jak ma to miejsce z plamami na odzieży.  Z tego względu często po wstępnym czyszczeniu pojawia się konieczność użycia silniejszego środka czyszczącego. Jak usunąć wosk z kostki brukowej z jego pomocą?

Czym wyczyścić wosk z kostki brukowej, aby w pełni pozbyć się plamy?

Wiele osób zadając sobie pytanie, czym zmyć wosk z kostki brukowej, sięga po pierwszy lepszy produkt, który wygląda na specjalistyczny. Takie postępowanie może nie tylko nie rozwiązać problemu, ale nawet zaszkodzić. Usuwając tak trudne plamy, należy korzystać z zaufanych produktów, pochodzących od znanego producenta. W te kryteria doskonale wpisuje się OilEx Spray – środek, który z powodzeniem radzi sobie z wszelkimi tłustymi plamami, także z wosku.

Kluczową zasadą przy stosowaniu tego typu detergentów jest to, by w pełni stosować się do zaleceń producenta. Ma to znaczenie zarówno dla powodzenia w usuwaniu zabrudzenia, jak i dla naszego bezpieczeństwa.

OilEx Spray pozwala na szybkie, a zarazem skuteczne pozbycie się nieestetycznej plamy z wosku czy oleju. Jego stosowanie przebiega prosto, a środek jest w pełni bezpieczny dla użytkownika oraz powierzchni.

Czym wyróżnia się OilEx Spray?

Jak usunąć wosk z kostki brukowej? Oczywiście za pomocą OilEx Spray! Za jego niezwykłością stoi kilka niewątpliwych atutów, które wyróżniają ów środek na tle innych.

Na pierwszy plan wysuwa się formuła – niezwykle skuteczne składniki głęboko wnikają w strukturę kostki. Natomiast optymalnie gęsta konsystencja sprawia, że środek utrzymuje się również na pochyłych powierzchniach. Z powodzeniem można go zastosować nie tylko do kostki brukowej, ale także do kamienia naturalnego, prefabrykatów betonowych, cegły oraz terakoty. OilEx Spray to preparat wielozadaniowy, dlatego warto mieć go zawsze pod ręką.

Jak usunąć wosk z kostki brukowej z jego pomocą? Wystarczy mocno wstrząsnąć opakowaniem, a następnie równomiernie rozpylić na całej powierzchni plamy. Należy jednak pamiętać, że nie może być ona ani gorąca, ani zamarznięta.