bez-kategorii

W jaki sposób nanosić produkt do czyszczenia kostki burkowej opryskiwaczem?

Czysta kostka brukowa to bardzo istotny element reprezentacyjny domu. Bez względu na to, czy zrobiono z niej podjazd czy ścieżki znajdujące się w ogrodzie, należy regularnie o nią dbać w taki sposób, aby jak najdłużej utrzymała estetyczny wygląd, a co za tym idzie – funkcjonalność. Czyszczenie kostki brukowej można przeprowadzać na różne sposoby. W zależności rodzaju zanieczyszczeń niezbędne będzie zastosowanie innej metody.

Opryskiwacze są niezwykle wygodnym narzędziem. Należy jednak pamiętać o tym, aby w trosce o rośliny i nasze drogi oddechowe nie wykorzystywać ich w trakcie wietrznej pogody. Istotne także jest, aby dokładnie przeanalizować, jakie płyny można zastosować do danego rodzaju opryskiwacza, aby nie go nie uszkodzić.

Jak czyścić kostkę?

Metoda chemiczna opiera się na korzystaniu ze specjalistycznych środków rozpylanych za pomocą opryskiwacza. Warto pamiętać, że każdy zastosowany preparat warto sprawdzić pod względem tego, jakie jest jej działanie na kostkę brukową. Dobrze zrobić to w mało widocznym miejscu, aby ewentualne działania niepożądane nie wpłynęły na ogólną prezencję całego bruku. Podczas stosowania niektórych preparatów, w szczególności w okresie letnim, niezbędne jest początkowe zwilżenie powierzchni, a następne kroki obejmują użycie pędzla, wałka lub wspomnianego opryskiwacza. Jeśli problemem z zanieczyszczoną kostką są wykwity i rdza, doskonałym sposobem na usunięcie ich będzie zastosowanie preparatu HeUs.

Jak używać produktu HeUs?

Najlepszą temperaturą na zastosowanie preparatu HeUs są wartości pomiędzy 20°C a 25°C. W sytuacji, gdy na dworze będzie zbyt ciepło, środek może odparować doprowadzając do uszkodzenia kostki, natomiast przy zbyt niskiej temperaturze działanie będzie znacząco osłabione.

Dokładne zamiecenie powierzchni jest pierwszym krokiem do usunięcia różnego rodzaju zabrudzeń. Są to m.in.: przebarwienia, które powstały za sprawą nawozów mineralnych, zażelazionej wody, wykwitów wapiennych czy nawet brudu atmosferycznego.

Łatwość w rozprowadzaniu preparatu można uzyskać za sprawą delikatnego zwilżenia powierzchni, która ma zostać objęta działaniem specyfiku. Jeśli zabrudzenia są umiarkowane bądź mamy do czynienia z niezwykle delikatnymi nawierzchniami (np. Gładka kostka barwiona), należy przygotować roztwór w proporcji od 1:1 do 1:20 specyfiku HeUs z ciepłą wodą, która ma wpływ na wzmocnienie działania. Natomiast, jeśli są to silne zabrudzenia, konieczne będzie użycie stężonego preparatu.
W przypadku czyszczenia jasnej kostki płukanej (chropowatej) możliwe jest użycie skoncentrowanego preparatu.

Każdorazowo należy bezwzględnie dokonać testu stężenia i czasu działania NA POJEDYNCZEJ KOSTCE pamiętając, że im bardziej stężony roztwór tym krótszy powinien być czas działania. Efekt końcowy należy ocenić po całkowitym wyschnięciu kostki.

Jeśli dzień nie jest wietrzny, preparat z powodzeniem można rozprowadzać za pomocą opryskiwacza. Jeśli jednak warunki atmosferyczne nie są sprzyjające, niezbędne może okazać się zastosowanie szczotki. Przed rozprowadzeniem środka należy nim wstrząsnąć. Po nałożeniu preparatu na powierzchnię 2-6m2 należy użyć szczotki to jego równomiernego rozprowadzenie po powierzchni. Następnie niezbędne będzie odczekanie około 5 minut w celu zaprzestania pienienia. Po tym czasie należy ponownie przeszczotkować powierzchnię pamiętając, by nie dopuścić do wyschnięcia preparatu na powierzchni.

Ostatnim krokiem jest obfite spłukanie powierzchni. Trzeba robić to z zachowaniem należytej ostrożności, by nie skierować preparatu na rośliny. Preparat nie uszkodzi trwale roślin ale może doprowadzić do zakwaszenia ziemi lub miejscowego zżółknięcia. Warto rozpocząć opryskiwanie nawierzchni od najwyższego punktu, aby całość spływała ku dołowi.

Najczęstsze błędy przy czyszczeniu mogące doprowadzić do jej uszkodzenia:

– Brak wcześniejszego testu na pojedynczej kostce
– Użycie preparatu w pełnym słońcu – jego szybkie odparowanie
– Jednorazowe nałożenie preparatu na zbyt dużą powierzchnię.
– Zbyt intensywne rozcieranie preparatu szczotką
– Spryskanie opryskiwaczem bez rozprowadzenia środka szczotką
– Zbyt długi czas działania

Użycie preparatu HeUs na zupełnie nowej kostce może doprowadzić do otworzenia kanalików kapilarnych i uwolnienia zgromadzonego w kostce węglanu wapnia lub podciągnięcia go na powierzchnię kostki z podłoża – podsypka cementowa.

Nie zapomnij o kwestiach bezpieczeństwa!

Zawsze przed przystąpieniem do mycia kostki brukowej z udziałem silnych środków chemicznych należy zapoznać się do różnego rodzaju wytycznymi – znajdują się one na etykiecie. Nigdy nie można pomijać stosowania ochronnych okularów, a także rękawic. Każdy opryskiwacz powinien być dedykowany danego rodzaju preparatu. Należy się upewnić przed stosowaniem HeUs, że posiadasz opryskiwacz, który został dopuszczony do użytku z roztworami na bazie kwasów.

HeUs – preparat do stosowania za sprawą opryskiwacza

HeUs jest najskuteczniejszym preparatem do usuwania rdzawych nalotów, a także kompleksowego mycia bruku. Twierdzą tak nie tylko użytkownicy, ale również wiodący producenci kostki brukowej. Jego szerokie spektrum zastosowań sprawia, że klienci tak chętnie go wybierają. Jedno jest pewne, HeUs nie ma sobie równych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

Porady eksperta